Ke stažení

Ke stažení

  • Povídky jsou uloženy přímo na stránce, proto by se vám po kliknutí měla otevřít stahovací okno. Pokud ne, potom je třeba kliknout na odkaz pravím tlačítkem myši a dát „Uložit jako“.
  • Povídky jsou uloženy ve formátu PDF

 

Zdejší povídky dávám volně ke stažení, ale ze slušnosti fanfiction komunity se na ně vztahují autorská práva a jsou tedy mým duševním vlastnictvím. Nevadí mi, pokud budete zde stažené povídky s kýmkoliv sdílet formou emailu nebo jinak (vztahuje se i na povídky již z mých stránek stažené), ale nepřeji si, aby byly celé nebo jejich části bez mého vědomí publikovány kdekoliv jinde – nevztahuje se na citace například v recenzích, ale ráda bych o takových recenzích věděla, abych si je mohla přečíst.

Děkuji za pochopení

Lanevra

Znát ta drobná tajemství
Hlavní postavy (páry): Thorin, Bilbo, Gandalf, ostatní trpaslíci (fem!Thorin/Bilbo)
Stručný děj: Hobití kultura je stejná jako samotní hobité; vstřícná, otevřená, laskavá… Někdo si myslí, že by takové měla být i ta trpasličí.
Počet slov: 11 200

 

První kamínek na cestě
Hlavní postavy (páry): Thorin, Bilbo, Gandalf, ostatní trpaslíci (fem!Thorin/Bilbo)
Stručný děj: Pořád platí Bilbovo přesvědčení, že by měla být trpasličí kultura stejně jednoduchá, jako jeho vlastní, protože když nebude, nejspíš se utrápí k smrti.
Počet slov: 9 700

 

Darováno v kořenech stromu
Hlavní postavy (páry): Thorin, Bilbo, Tauriel, Legolas, Kili, Fili, ostatní trpaslíci (fem!Thorin/Bilbo)
Stručný děj: Bilbo zastává názor, že je to všechno vina trpaslíků. Ano, přesně tak, nebyli schopní dodržet jednu jedinou jednoduchou věci – udržet se na stezce. Což je důvod, proč skončili v elfském zajetí a na prostém hobitovy z Kraje teď kvůli tomu leží odpovědnost dostat je ven.
Počet slov: 19 200

 

… a Erebor nám bude svědkem
Hlavní postavy (páry): Thorin, Bilbo, Dwalin, Balin, Bard, trpaslíci (fem!Thorin/Bilbo, Dwalin/fem!Thorin)
Stručný děj: Noc před odplutím z Jezerního města směrem k Ereboru se nese ve znamení oslav. Některé jsou hlasité, plné piva, jídla, zpěvu a tance a jiné jsou tiché a lámající srdce.
Počet slov: 40 000

 

Pod závojem ze zlata
Hlavní postavy (páry): Thorin, Bilbo, Dwalin, Balin, Fili, Kili, Bard, Gandalf, Thranduil, (fem!Thorin/Bilbo, Dwalin/fem!Thorin)
Stručný děj: Zlatý opar zahaluje Thorinovu mysl, stejně jako tu Bilbovu obestírá zoufalství, strach a úzkost při pohledu na nemoc jeho milovaného. Udělá cokoliv, jen aby mu pomohl a není jediný, i když některá pomoc není zrovna rozumná.
Počet slov: 38 800

Muset počítat až do konce
Hlavní postavy (páry): Thorin, Elrond
Stručný děj: „Tehdy jsem se obrátil, odhodlaný vrátit se chránit svůj domov a poklad a… uviděl jsem to. Dol hořící dračím ohněm, hradby Ereboru lámající se pod dračí spáry a Šmaka na samotném vrcholku.“
Počet slov: 6 400