Odkazy

Zajímavé stránky a blogy

Několik zajímavých stránek či blogů, které navštěvuji a/nebo doporučuji.

   Stránka kterou by měl znát a pravidelně navštěvovat každý fanoušek fenomenu Star Trek. Kromě základních a potrobných informací o tomto seriálu, včetně obsahů epizod a podobných věcí, je tu k nalezení k povídkový archív a novinky ze světa ST.

 Blog opravdu úspěšné spisovatelky jak slash tak hetu ve fandomu Harryho Pottera – Nel-ly. Moc jejích povídek jsem nečetla, protože preferuje páry které mi nejsou blízké, ale co jsme četla se mi líbilo.

Myslím že opět snad netřeba vyloženě představovat. Mandragořina stránka. Ač obsahuje překlady a povídky od různých autorů, nezařadila jsem ji do archívů, protože jím vyloženě není.

 Velké množství HP povídek, které by se mohly líbit.

  Překlady Snarry povídek od Adelaine. Velice pěkné kousky a dobře přeložené. Opravdu vřele doporučuju tuto stránku navštívit a něco si tam přečíst. Nebudete litovat. Z praktických důvodů se Adelaine vyskytuje na dvou stránkách. Hlavně na kterou přispívá naleznete pod ikonkou a sem zamičte, pokud si chcete přečíst povídky, které zveřejnila už před delší dobou a hlavně komentářek nim.

 Stránka překladatelky Siriny a několika dalších lidí, obsahující několik velmi zajímavých povídek, zejmána na páry, které u nás nejsou příliš obvyklé. Povídky jsou myslím docela romantické – alespoň některé – a ve větší části z nich jsou OOC postavy, ale to nemusí být na škodu.

 Rocia Mixan a její stránka s výbornými překlady, tak i jejími vlastními povídkami. Zejména se mi líbí, že je fanynkou trojky Sirius/Remus/Harry, která se mi také líbí a na našem internetu o nich moc povídek není. Vřele doporučuji k ní zavítat.

 Merope a její svět. Spisovatelka stejně tak multifamdomová a multipárová jako já, ba bych s klidem řekla že ještě větší. Najdete u ni Harryho Pottera, Star Trek, Supernatural, Sherlocka BBC, Doctora Who, Merlina, Dextera nebo i doktora House. Tak směle vstupte do jejího světa a bavte se. SJ

TruTru Kanashiko a její Vivera porata neboli Živá brána. Zajímavé snarry s perspektivním začátkem a jak ze zasvěcených zdrojů vím se spoustou zajímavých námětů. Doporučuji k rozečtení snarryofilkám, protože to vážně vypadá dobře.

 Stránka plná drabble výzev, kterou založila a vede Patoložka. Výzvy se týkají a budou nejspíš vždy týkat výhradně Harryho Pottera. Stránka se přestěhovala. Novou stránku naleznete pod ikonkou, kde chce může se podívat na starou stránku, kde stále zůstávají již zveřejněné drabblata.

 Osobně tuto povídku nečtu, bohužel na ni nemám čas, ale přečetla jsem dvě kapitoly, které se mi zdály zajímavé. Je to o parchantovi Snapeovi a tak trochu slabém Potterovi. Zastávám názor, že se to bude mnoha lidem líbit.

 Podle obrázku se dá soudit, že se jedná o stránku o dracích, nenechte se však mílit. Nejprve si přečtěte například povídku T’nash-veh I-Chaya a pokud nebudete mít vesrkze nic proti jejímu tématu, směle navštivte tuto stránku.

 Stránka s množstvím videí, ale i povídek na můj oblíbený fem pár ve Star Treku: Voyager. Zvláště videa jsou nesmírně povedená. Bohužel velká část z nich se musí stahovat, ale i tak to stojí za to.

  Stránka s překlady i aurtorskými povídkami z fandomu Sherlock BBC. Osobně povídky z othoto fandomu nevyhledávám, ale seriál sleduji a mám ho ráda a navíc se zde vyskytuje skutečně skvělý kousek na klasického Holmese od Casiopeii. Alespoň ten zcela určitě stojí za přečtení a jsem přesvědčena že nejen on.

 Palotožku netřeba představovat, pokud přeci jen… hlavně překladatelka HP povídek, ale také spisovatelka ve stejném fandomu a nejspíš jeden z pilířů dnešní slashové scény.

Povídkové archívy

 Povídkoví archív zabývající se převážně netradičními páry v BtVS a AS. Je celí v angličtině a bohužel už mrtví, ovšem je tam tolik povídek že to rozhodně člověku přečíst všechno co ho zaujme nějaký čas zabere. AJ

Archív povídek zabývajíchc se párem Sarek/Amanda, ale i všeobecně Sarekovou rodinou, tedy i Spockem. Prozatím nemohu říct jestli se tam někde třeba jen náznakem vyskytuje slash, nikde to tam řečeno není a já to zatím nepřečetla celé. AJ

 Archív TOS povídek nastřádaných za mnoho a mnoho let fanouškovské tvorby. Je opravdu velký, myslím že zatím největší co jsem kdy viděla, a najde se tam samozřejmě jak slash, tak i non-slash. AJ

Fan stránky a blogy

  Fanouškovský blog zabývající se převážně seriály Buffy, přemožitelka upírů a Angel. Vede ho Katka, které je opravdu schopnou administrátorkou, taky dobrou překladatelkou a zapálenou fanynkou do obou seriálů.

 Stránka, pokud vím tak jediná dobrá a funkční, o naprosto kultovním a úžasném seriálu, který musí určitě znát každý milovník misteriozních děl. Je to seriál mého dětství, na kterém jsem vyrůstala a který bude navždy milovat, stejně jako Buffy, Pottera a Star Trek. Ať žije Kult X

Blogy a stránky čtenářů

 Májiny stránky, která mne těšila krásnými komentáři k několika povídkám. Doufám že na moje stránky nezanevře a bude je dál navštěvovat. Navíc jí děkuji za přidání mých stránek do Oblíbených odkazů.

 – Další má věrná čtenářka na jejíž komentáře se vždycky těším. Navíc napsala skvělou povídku Vábení moci.

 Lady Corten je autorka rozsáhlého originálního díla, které jsem zatím bohužel neměla čas přečíst. Zároveň je i autorkou HP fanfiction, například díla „Můj kocourek“. Zanechala mi několik velice pěkných komentářů a já jí za ně děkuji.

 belldandy a její soukromí čtenářský deník. O každé povídce, kterou četla tu má pár slov a rozhodně je to zajímavé čtení. Vřele doporučuji navštivit a inspirovat se.

Desiderium Intimum a Unwell přeložené yellow, co víc k tomu říct? Obě ty povídky jsou úžasné a překlad je také skvělí. Rozhodně doporučuji těm, kteří chtějí aby hlavní hrdinové přinejmenším duševně trpěli.

 Sitara se svými překlady a těšící mně dlouhými a záživnými komentáři, které si ráda čtu. Stejně tak ráda si u ní čtu i její překlady z němčiny, což je v českých luzích a hájích docela vzácnost.

Eňa a její povídka o Harrym a Ginny. Nečetla jsem, jen jsem tak nahlédla, ale zaprvé je to zajímaví pár, který zas tak moc v našem ff světě nemá zastoupení a pak je to čtenářka a komentující, za to si zaslouží místečko. Protože se autorka přestěhovala, měním odkaz a kdo by chtěl znát její staré estrénky zde má možnost. SJ

 Má čtenářka Ynne má založený vlastní deviantART profil a na něj vkládá obrázky. Myslím že jsem kreslené tabletem nebo něčím takovím až ta moc se v tom nevyznám. Směle se podívejte.

 Ynne, čtenářka, která mi dříve čas od času přidala pěkný komentář a která si podle všeho založila nedávno vlastní blog. Své místo si tu určitě zaslouží a uvidíme, co na svých stránkách bude provádět.